Paleo dieta - zhubněte 8kg za měsíc

4.1 (11 hlasů)
Paleo dieta - zhubnete 8kg za mesic

Paleo dieta prakticky ani není dieta. Je to totiž spíše životní styl. Já osobně jsem zhubl od začátku roku 2012 do poloviny března 15 kg. A to fakt nekecám. Dokonce to bylo téměř bez námahy. Video je sice o paleo dietě, ale já ve zkratce popíšu můj přístup k dietě.

Upozorňuji, že v dietách se prakticky vůbec nevyznám. A právě proto jsem si vybral právě takú dietu jako je ve videu. Omezil jsem příjem sacharidů v potravě pod 70 gramů denně. Tělo totiž k fungování nepotřebuje takové množství sacharidů jako jíme. Přestaňte proto jíst tyto věci: rýže, brambory, pečivo, sladkosti, prostě věci co obsahují hodně sacharidů. Obsah sacharidů si můžete kontrolovat pomocí této energetické tabulky.

Začal jsem tedy jíst hlavně maso (nejraději mám rybí a kuřecí), vajíčka (mnoho vajíček), zeleninu, luštěniny (zejména fazole v plechovce, protože jsem líný vařit) a trochu ovoce (poměrně málo, neboť i to obsahuje sacharidy, i když ty zdravější sacharidy).

Přitom jsem si opatřil stacionární kolo (rotoped) - cca 2500 Kč. A tak 4 krát do týdne si dám 20 minut na kole (vedle cyklistice dívám tv nebo nějaký seriál na pc). Později jsem přidal i nejake ty klasické cviky jako dřepy, shyby, kliky a podobně. Ale vždy jen po pár minut. Max 10 minut. Šlo mi hlavně o to, abych se cítil lépe a abych prostě víc vládal. A efekt se fakt dostavil. Ze 110kg mám 95kg.

PS: Shodil bych i víc, ale možná 2-3 týdny jsem dietu velmi nedodržoval. Jedl jsem prostě hodně sladkostí. Fakt jde hlavně o to omezení sacharidů a zhubnete prakticky i bez cvičení. Já cvičím hlavně proto, abych víc vládal, abych i na kole venku prošel v pohodě například 60km.

PS2: Kupte si knihu 'Čtyřhodinové tělo'. Je to sice dražší kniha, ale má až 500 stran, z toho je tak 150 o samotné dietě. Není to sice paleo, ale je to také docela zajímavé. Jsou tam dobré tipy a rady na samotné hubnutí, ale i různá cvičení a celkově tipy jak se přeměnit na superčloveka.

(překlad přes translator ze slovenštiny)

Našli jste nefunkční video? Nahlaste ho.

Video po nahlášení zkontrolujeme a co nejdříve opravíme.

Potvrdit nahlášení!